12. leden 2016 – Den otevřených dveří

13.01.2016 13:01

Dnešního dne jsme se pokusili představit naši školu veřejnosti tak řečeno zvnitřku, chtěli jsme, aby návštěvníci trochu nahlédli do zákulisí a třeba se v myšlenkách, ve vzpomínkách, vrátili do svých vlastních školních let…  Možná právě do této školy….A třeba také trochu porovnávali…

Byli jsme připraveni.

Budoucím prvňáčkům se v Provodíně věnovala jejich nastávající paní učitelka Johana Římánková. Děti se hravou formou seznamovaly s novými formami výuky a ani netušily, že se vlastně učí, že vstřebávají vědomosti a nové poznatky.

I v Jestřebí se děly věci. Paní učitelka Dombrovská se s pomocí svých věrných deváťáků věnovala fyzikálním pokusům, zatímco v učebně přírodopisu se, pod dohledem paní zástupkyně Šťastné,  pilně mikroskopovalo. Ona taková, několikanásobně zvětšená, trepka velká dokáže zaujmout i navodit správnou atmosféru. A to byl jenom úvod k dalším věcem. Po vzoru velkých alchymistů došlo dokonce k pokusu o výrobu zlata, avšak úspěch se nedostavil.

Ovšem 3D projekce, což je v našem případě výuková pomůcka nové generace od firmy Corinth Classroom, pomáhá dětem tam, kde představivost nestačí. Dokáže objekt zobrazit ze všech úhlů, stran, v klidu i v pohybu, dokonce i rozložený na jednotlivé části. Tím vším nejen prohlubuje zájem o věc, ale také pomáhá rozvíjet představivost. Přístroj naše škola získala v loňském roce jako sponzorský dar.

V družině, jak jinak, řádili indiáni. Stříleli z luku, obtiskávali stopy, chytali ryby, vyráběli korálky a vůbec se všude pletli. Do jejich běsnění se zapojili i někteří dospěláci.

Návštěvníci si samozřejmě také prohlédli počítačovou, potažmo jazykovou, učebnu.

Téměř v každé učebně něco zajímavého probíhalo a bylo jen a pouze na příchozím, aby si vybral. Anebo prozkoumal vše.

Myslíme, že návštěvníci odcházeli spokojeni.                      FOTOGALERIE