A tak nám začala škola

01.10.2018 09:41

Svůj poslední předprázdninový příspěvek jsem nazval „Relativita“ a dnešní informace by klidně mohla mít úplně stejný titulek. Ač je to k nevíře, prázdniny jsou za námi a dokonce již skončil) první měsíc školní docházky.

Školní rok protentokrát začal v pondělí 3. září a všichni, jak učitelé, tak žáci, dorazili pořádně natěšení. Největší radost se samozřejmě projevovala u prvňáčků (nevěděli, do čeho jdou). Někteří ani nemohli dospat a postávali před budovou školy dlouho před jejím otevřením. Zámek ale konečně cvakl a ve dveřích se objevil pan ředitel.

A samozřejmě nechyběl ani pan školník, který velkým zvoncem a tradičním zvoláním „škola volá“ potvrdil oficiální začátek školního roku 2018-2019. A tak se do školy dostali úplně všichni, včetně všech sedmnácti prvňáčků.

V Jestřebí školní rok oficiálně zahájila paní zástupkyně a ostřílení borci čtvrtého až devátého ročníku spořádaně a odhodlaně nakráčeli do budovy, kde je očekávaly zrekonstruované prostory mnohých tříd a pracoven.

První a druhý den jsme všichni byli vcelku v poklidu, ovšem od středy začalo vše nabírat na obrátkách. Opakování všeho, co dětičky po dobu prázdnin zapomněli, nová látka, přezkušování, seznamování s novými spolužáky atd. Prostě se rozeběhl ten správný školní život.

Jelikož jsme škola jak má být, nabídli jsme našim svěřencům také pořádný seznam nejrůznějších kroužků, aby bylo z čeho vybírat. Každý si mohl vybrat to, co ho zajímá nebo o čem si myslí, že by jej mohlo bavit. Anebo si nemusel vybrat nic, také varianta… (detailní seznam kroužků uvidíte na webové stránce www.zsjestrebi.cz)

Vše tedy začalo fungovat tak, jak má, ve výuce se vše hladce rozběhlo a mohli jsme se věnovat i dalším záležitostem. A tak se například stalo, že v Běhu lipovou alejí jsme v maximální konkurenci získali hned čtyři medaile (podrobnou zprávičku lze číst na naší webové stránce). Prostě úspěch jako hrom!

Naši nejmladší nejsou v první třídě ještě ani měsíc a již se zapojili do společensko-kulturního dění obce.Ne, neděste se, nejde o komunální volby! Prvňáčci společně se třeťáky zpestřili setkání dříve narozených občanů v Jestřebí. Předvedli jak se rozcvičují před hodinou psaní, zazpívali, zarecitovali a popřáli přítomným krásnou zábavu.

Naši nejstarší, tj. deváťáci, vyzkoušeli v rámci akce „Živá knihovna povolání“ v České Lípě, jak zvládat nejrůznější profese a své vlastní výrobky si hrdě odnesli domů.

Ve čtvrtek, den před svátkem sv. Václava, jestřebští žáci pátého až devátého ročníku pokořili Bezděz, prozkoumali hrad i podhradí a po zhruba desetikilometrové túře se spokojeni vrátili, ale o tom a všem dalším si již přečtete na několikrát zmíněných stránkách www.zsjestrebi.cz.

PaedDr. Lubomír Kašpar