A poslední měsíc… tohoto roku

19.12.2017 15:28

Již sedmý ročník Čertí stezky letos uspořádal kvartet ve složení školní družina, MŠ Provodín, OÚ Jestřebí a OÚ Provodín. Pekelnou bránou prošlo 130dětí! Maxi překvapením byl příchod čertíka Poplety, který dorazil i se svými maskoty. Parádní poděkování patří všem zúčastněným a podporovatelům.

   Následující akce již byla veskrze adventní, ačkoli idea se zrodila již v průběhu letních prázdnin. Mám na mysli akci „Jestřebský advent aneb otevřená škola“, kdy došlo ke splynutí a prolnutí  drobných výrobců a školáků v rámci řekněme adventního trhu. Ten byl navíc korunován profesionálním koncertem, na kterém opět participovali žáci naší školy. Bylo rovněž možné v klidu posedět u kávy či čaje a jen tak si v klidu potlachat.

   Čertovský den byl opravdu ďábelský. Dav, nelze použít jiný  výraz, vedený  Mikulášem a složený z osmi čertů a šesti andělů svou přítomností postupně potěšil všechna školská zařízení. Počínaje Provodínem a Jestřebím konče.

   Stejně jako jindy nešlo ani v prosinci pouze a jen o zábavu. Již v prvním týdnu vybojovali v urputném klání  7.ročníku „Finanční gramotnosti“ zástupci deváté třídy Míla Bratršovský, Petr Kubrt  a Jan Valta zlatou medaili  a současně i zájezd pro celou třídu.

   Někteří žáci 4. – 9. ročníku se společně s rodinnými příslušníky vydali na zájezd do Drážďan. Cílem těchto dobrodruhů byly známé adventní trhy. Ovšem kromě bloumání mezi stánky a boudami jsme také prozkoumali historické centrum, promenádu s výhledem na Labe a užili si Zwingeru.

   Velice krásná akce proběhla ve čtvrtek 14. prosince.  V kinokavárně jsme se interaktivní formou poučili o historii hudebního nástroje zvaného kytara. Od pánů muzikantů Kaulferse a Šoltyse jsme slyšeli skladby klasické i „dnes již klasické“, včetně správného  kultovního rocku od Deep Purple.

   V současné chvíli se všichni připravujeme na školní akademii, která však proběhne až 19. prosince  a tudíž se o ní budete moci informovat na našich webových stránkách (www.zsjestrebi.cz).

  Loučíme se s přáním krásných Vánoc a úspěšného roku 2018.

Za základní školu PaedDr. Lubomír Kašpar